Skoro celý zápas v oslabení přinesl Táborsku ve Vlašimi první prohru

Tábor – Série neporazitelnosti FC MAS Táborsko v tomto ročníku FNL se zastavila v desátém zápase.

11.10.2015

Vlašimský stadion.Foto: Archiv FCT

Jihočeši podlehli domácímu Graffinu 0:2. Už od 8. minuty hráli hosté v deseti, když rozhodčí Franěk ukázal Kočímu červenou kartu za stažení Průchy. Ten však rozhodně nebyl ve vyložené šanci a faul nebyl z kategorie drsných, a tak lze vyloučení označit za zcela neadekvátní. Žlutá karta by byla po zásluze.

Přidělování karet v utkání bylo vůbec sporné. Zatímco na straně hostů se žlutilo ostošet, domácím procházely tvrdé zákroky bez povšimnutí. Například střídající Sall z Táborska poslední minuty utkání nedohrál kvůli ošklivé tržné ráně, kterou lékař musel zašít. Táborsko úplný závěr duelu absolvovalo v devíti, protože střídat už nemohlo. Bez červeného potrestání zůstal i vlašimský likvidační zákrok na Džafiće.

Vedení Táborska netajilo své rozhořčení., „Byli jsem hrubě poškozeni. Budeme podávat protest," uvedl většinový vlastník klubu Jiiří Smrž.
I přes dlouhé oslabení si Táborsko vypracovalo šance, které neproměnilo. Zápas se mohl odvíjet jinak, kdyby Džafić využil svou šanci hned v 1. minutě. Graffin šel do vedení po trestném kopu, kterému měl předcházet faul. Nedovolený zákrok se ale narodil kdesi ve sci-fi románech.

Za stavu 1:0 měl ještě do poločasu srovnat Traoré, ale ani on Budínského po jeho zázračném zákroku nepřekonal. Vlašim přidala po změně stran jedenáct minut před koncem ještě jeden gól opakovanou střelou Jandy a připsala si první výhru v sezoně. Táborsko odjelo bez bodů.

FC GRAFFIN Vlašim - FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 41. Nový, 79. Janda.

FC GRAFFIN Vlašim: Budínský – Breda, Štochl, Toml, Nový – Vebr, Tarczal – Kučera (72. Janda), Hronek (46. Brejcha), Průcha – Matějka (88. Jícha).

FC MAS Táborsko: Toma – Kotrba (28. Sall), Navrátil, Cíferský, Hanzlík – Javorek – Kočí, Džafić, Traoré, Ciku (69. Slepička) – Strnad (65. Nešický).

Rozhodčí: Franěk – Melichar, Myška.

ŽK: Hronek, Tarczal – Javorek, Navrátil, Strnad, Traore.
ČK: 9. Kočí (Táborsko).
Diváci: 510.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky:
„Hráli jsme osmdesát minut o deseti lidech a dostali jsme první gól z trestňáku, který vůbec neměl být. Vážím si toho, jak naši hráči dřeli, bojovali, zaslouží si absolutorium. Škoda, že jsme neproměnili naše šance, bohužel jsme nebyli efektivní. Klobouk dolů před výkonem našich hráčů, kteří nic nezabalili, ačkoliv ve Vlašimi to bylo pro ně velmi složité…"

Autor: Luboš Dvořák