Linhart: Když vedete 2:0 a nevyhrajete, to mrzí

České Budějovice – Dvacetiletý útočník Dynama Zdeněk Linhart v duelu I. ligy se Slováckem první gól dal a podílel se i na tom druhém.

16.9.2014

Zdeněk Linhart proti Slovácku patřil k nejlepším hráčům Dynama.Foto: Deník/ Radka Doležalová

„Bohužel nakonec to bylo 2:2, a tak spokojen být nemůžu," litoval.

Jak moc to mrzí, přijít o vydřené vítězství minutu před koncem?

Viděli jste to sami… Vedli jsme 2:0, a když vám soupeř vyrovná na 2:2 a ještě tak na konci zápasu, je jasné, že to musí mrzet.

První poločas jste odehráli moc dobře, zřejmě vůbec nejlíp v sezoně, jenže po přestávce mělo více ze hry Slovácko. Proč tomu tak bylo?

Je to logické, že když v půli vedete 2:0, že se soupeř nahecuje a snaží se vás nějakým způsobem dostat pod tlak. Podle mě zřejmě chyba byla v tom, že jsme po půli hodně brzy dostali gól na 2:1.

V první půli jste poměrně brzy ale dali gól vy, a to díky vaší střele. Jak jste tu svou gólovou hlavičku viděl?

Honza Vošahlík výborně vyhrál vzdušný souboj a míč sklepl na mě, já byl sám před brankářem, a tak už to potom nebylo až tak těžké.

Krátce před tím svým gólem jste tam měl ještě jednu velkou příležitost, že?

To byla stoprocentní šance, bohužel mi to trošku sjelo po nártu a šlo to těsně vedle.

Vám osobně ale zápas docela vyšel, ne? Pokud se nemýlím, podílel jste i na gólu na 2:0.

Balon mi dal Vošahlík pod sebe, já to posunul na Benyho, jeho ránu beci zblokovali, ale další střelu od Hory už gólman vyrazil jen k Vošahlíkovi a ten už to dal do brány. Takže jsem se taky do té akce zapojil, jenže když jsme nakonec dva body ztratili, spokojen být stejně nemůžu.

Zdálo se, že jste měl do hry velkou chuť a hodně jste si věřil. Pomohlo vám, že jste v týdnu dostal pozvánku do reprezentační dvacítky?

Nominace do národního mužstva asi pomůže k sebevědomí každému fotbalistovi, navíc když nastoupíte v základu a k tomu ještě porazíte Holandsko. A řekl bych, že jsme ten zápas hráli dobře.

Zpátky ale do ligy a k vašemu zápasu – byť po přestávce mělo víc ze hry Slovácko, i vy jste njaké šance z brejků měli.

Řekl bych, že právě to rozhodlo, že my z těch svých šancí žádnou neproměnili a dva góly jsme si naopak nechali dát. Myslím si, že minimálně jeden gól jsme ve druhém poločase ještě mohli dát.

Vyrovnávací gól vám dal hlavou Došek, přitom o jeho síle ve vzduchu jste jistě věděli.

Každé mužstvo, které hraje se Slováckem, se z devadesáti procent připravuje na Doška. Jenže on tu stejně měl po půli tři šance a logicky z těch tří jednu určitě dá.

Jiří Kladrubský v pondělí už trénoval

Tuto zprávu jistě fanoušci Dynama uvítají: po návratu z rehabilitace z Itálie se v pondělí odpoledne do tréninku A-týmu na Složišti naplno zapojil obránce Jiří Kladrubský, jenž v létě přišel ze Slovanu Bratislava.

Juniorská liga

Dynamo ČB – Jablonec 3:2 (1:1) – Diváci si v pondělí na Složišti přišli na své, viděli pět gólů, plno dalších šancí na obou stranách a v této soutěži i druhou výhru mladíků Dynama. „Hodně nám pomohli kluci z áčka, jejich kvalita byla znát," ocenil trenér Jiří Lerch šest prvoligových pendlů. Branky: 41. Štemberk vlastní, 63. Schertler, 67. Funda – 16. Štemberk, 60. Kuhn. ŽK: J. Held, Koreš, Funda – Karásek. Diváci: 60. Rozhodčí: Vít – Arnošt, Rejžek. Dynamo: Fryšták – Dvořák, Křiváček, Podráský, Hanzlík – Horák (84. Jenne), J. Held, Koreš – M. Held (59. Schertler), Funda (87. Vít) – Škoda.

Liberec – Táborsko 6:0 (3:0) – Domácí byli jasně lepší. Branky: 6. a 19. Tabeira, 28. a 62. (pen.) Ondráček, 59. a 67. Calazans. ŽK: Stuchlík. Rozhodčí: Berka – Vaňkát, Ginzel. Táborsko: Bébr (75. Barva) – Jaroš (60. Kordina), Hric, Sazma, Bareš (76. Chirinciuc) – Knotek, Bouška, Svoboda (69. Kvěch), Svatek, Svojše – Stuchlík (46. Švec).

Prvoligové Dynamo v úterý s Plavskem

V rámci projektu Kopeme za fotbal prvoligové Dynamo v úterý od 18.00 hodin hraje na Střeleckém ostrově se Sokolem Plavsko. Vstup je zdarma.

Autor: Bohumil Ortman

16.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Kat přivádí dívku k pranýři za údajné čarodějnictví

Jistebničtí vyzkouší obnovený pranýř

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích sleduje úvodní zápas Českých hokejových her mez Finskem a Českou republikou.
107

Česká reprezentace na úvod porazila Finsko

Hokejový turnaj začal. Na pořádek ve městě dohlížejí desítky policistů

České Budějovice – Zatímco ještě ve středu večer seděl Pavel „Pajky" Vágner ve sportovní hale, kde coby volejbalový nadšenec oslavoval s hráči Jihostroje zisk titulu mistrů ligy, ve čtvrtek už mířil do Budvar arény. Jihočeská metropole totiž v době od 27. do 30. dubna hostí České hokejové hry.