Do sezony jste vstoupili doma ziskem jednoho bodu. Jste hodně zklamaní, že se vám nepodařilo Žižkov porazit?
Myslím, že v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší, bohužel jsme, dá se říct, že i po mojí chybě, dostali gól na 0:1. Naštěstí ještě do poločasu jsme dokázali z penalty vyrovnat. Taky ve druhé půli jsme dle mého soudu měli vyšší držení míče, jenže jsme z toho nedokázali nic vytěžit. Žižkov sázel hlavně na brejky, což praktikoval i v první půli, a nakonec tady málem získal všechny body. Sami jste viděli ty dvě tyčky, co hosté dali…

Přitom se zdálo, že v poslední půlhodině už Pražané trošku šlapou vodu…
Není divu, to horko bylo fakt velké a musím říct, že nám už taky síly docházely.

Neotvírali jste ke konci zápasu hru až příliš? Při těch dvou tyčkách jste opravdu měli hodně velké štěstí.
Chtěli jsme dát gól a cítili jsme, že máme víc ze hry, že na výhru máme. Jak jsem říkal, Žižkov hrál na brejky a mohl ten gól dát, ale tak už to někdy bývá. Škoda, že nám to tam po přestávce ani jednou nepadlo, šance tam nějaké byly a střel jsme taky měli dost.

Zmínil jste se, že gól padl po vaší chybě, ale z vaší strany ten klíčový centr přece nešel?
Byl to takový těžký balon mezi mě, stopera a brankáře. A ten jejich hráč, co nám hlavou dával gól, tam byl úplně sám.

A vy jste trošku koukali jeden na druhého…
Já vím, tak už se to ale někdy přihodí.

Ostatně vy jste to své nedostoupení hlavičkujícího hráče pak odčinil tím, že jste zařídil penaltu, ne? Jak jste ten zákrok viděl, z tribuny se zdálo, už to faul byl?
Stoprocentně to faul byl. Já si věřil, prošel jsem přes hráče až do vápna a pro tu penaltu jsem si šel. Přede mnou byli hráči, přes ně to přihrát nešlo, tak jsem zkusil kličku, on mi tam dal nohu a já šel k zemi. Jasná penalta, kterou Kladry na štěstí proměnil.

Do vápna jste šel hodně odvážně, to jste si skutečně tolik věřil?
Trenér takové věci od nás chce, tak jsem to zkusil. Jen je škoda, že se mi podobných možností nenaskytlo víc.

Průniků po lajně jste ale měl víc. Zdá se, že si s Romanem Wermkem docela rozumíte?
To ano, s Romanem se hraje dobře. Vyhovíme si, když vyjedu já, Roman jde za mě a naopak. Myslím si, že naše spolupráce je dobrá.

Zpátky k tomu výsledku, doma jste dva body ztratili. mrzí vás to?
Chtěli jsme vyhrát, to určitě. Šance na to jsme měli, jenže jsme je nedali, a tak musíme výsledek brát. Bod taky není k zahození.

Nehledě na to, že před vám doma ztratila i další mužstva, a to včetně exligových favoritů Hradce a Příbrami.
Ta první kola taková bývají, že se hraje hodně opatrně a na jistotu. Nikdo nechce prohrát.

Teď jedete dvakrát za sebou ven, zkusíte někde ty ztracené body získat zpět? Třeba hned v neděli ve Vlašimi?
Bude to zase těžký zápas, ale určitě tam nepojedeme nějak odevzdaně. Věřím, že můžeme bodovat.