VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE JANEČKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Po srbských bojích tekla řekou krvavá voda

Katov - Václav Přívozník z Katova rukoval do první světové války hned v roce 1914. Život mu zachránilo pravidelné modlení se k Bohu v kostele.

Borotín zvládnou i méně zdatní cyklisté

Táborsko /CYKLOVÝLET/ – Nasednout na kolo a vyjet do přírody není na Táborsku zas tak těžkým úkolem. Zajímavá je trasa například na Borotín. Ta je součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy č. 11 GREENWAYS PRAHA – VÍDEŇ.

Košičtí hasiči uhasí oheň a pak trénují na soutěžích

Košice /PŘEDSTAVUJEME SDH TÁBORSKA/ - Dlouhou historií se může pochlubit i košický sbor dobrovolných hasičů. V současné době má padesát členů, z toho dvanáct žen.

Na náboženství si chodila pro lentilky

Vlastiboř /Zaniklé školy Táborska/ - Nová škola byla ve Vlastiboři postavena v roce 1903. Sloužila 61 let. Dnes je opravená a v soukromém vlastnictví.

Místo bourání chtějí mít z bývalé základky mateřinku

Veselí nad Lužnicí - Nevyužívaná budova bývalé obecné školy v Horusicích chátrá. Místní ji chtějí rekonstruovat, veselská radnice raději zbourat.

Veselí nad Lužnicí vstoupilo do asociace cykloměst

Veselí nad Lužnicí – Město, ve kterém se cyklistika stala populárním sportem, se zapojí do Asociace měst pro cyklisty. Pro tento krok zvedli ruku na minulém jednání veselští zastupitelé.

Parkování zkontrolují přes QR kód

Tábor - Tábor změnil od 1. května parkovací systém. Novou kartu si zatím vyzvedlo 88 řidičů.

Stavbaři odstraňují závady a nedodělky

Tábor - Do závěru akce odbahňování Jordánu zbývá ještě více než měsíc a na staveništi stále panuje čilý ruch. Pokračují například práce na stavbě sedimentační hrázky u vtoku do nádrže.

Srbské knedlíky mu zabily kamaráda

Mlýny/ 1. světová válka - Josef Vorel rukoval do války hned po mobilizaci. Konce bojů se dožil. Zemřel v prosinci 1918 na španělskou chřipku

Viličtí trhli rekord v dopravě vody ze stroje do stroje

Vilice/ Představujeme SDH Táborska  – Když se řekne Sbor dobrovolných hasičů Vilice, znalce hudby hned napadne rockový open air festival. 

Pes si zaběhá na třech místech

Veselí nad Lužnicí - Nová vyhláška o veřejném pořádku začne ve Veselí nad Lužnicí platit už od července

Veselští by rádi povýšili. O občanky

Veselí nad Lužnicí - Veselí se chce vrátit na konec roku 2002, kdy měl úřad daleko více kompetencí

Učitele Eberleho zásoboval cigaretami

Zálší - Škola v Zálší fungovala od roku 1856. Posledních pět dětí si pro vysvědčení přišlo nedávno, v roce 2009

Historický Tábor zaplní kejklíři pod hvězdami

Táborsko – Setkání rodáků, sraz motorek, ale také Veselské slavnosti, koncert ve vesnickém klubu či pouť v Nadějkově. To je jen malý výčet kulturních akcí tohoto víkendu.

Novou zeď ve Veselí prověří až další povodně

Veselí nad Lužnicí/ Rok po povodní - Červen letošního roku je zatím naštěstí naprosto jiný než ten loňský. Tehdy Veselští se strachem v očích pozorovali, kam až vystoupá Bechyňský potok, řeka Lužnice, i jak se s dešti vyrovná Nežárka.

Ve Veselí budou fandit i fotbalové staré gardě

Veselí nad Lužnicí – Veselské slavnosti patří k tradičním akcím města. Nejen proto si organizátoři dávají záležet na výběru programu. Marcely Rybářové, vedoucí kulturního domu, jsme se v rozhovoru zeptali, nač se letos mohou návštěvníci těšit. Ani letos se však slavnosti neobejdou bez dopravního omezení. Řidiči se na drobné komplikace mají připravit zejména v centru města.

Mistrovství světa ve fotbale začíná již dnes

Tábor - Mistrovství světa ve fotbalu, které se koná v Brazílii, začíná již dnes. Přestože se český tým prestižní hry neúčastní, sledovat ho budou i tuzemští fandové. Nenechá si ho ujít například Jan Čásenský, bývalý hokejista z Tábora

Desítka školáků doprovodila štafetu k hranici

Bechyně – • 8. ročník štafetového běhu Corpus Domini odstartoval z Prahy a skončí až v italském městě Orvieto.• Štafetový běh vede po stopách cesty českého kněze Petra z roku 1263 z Prahy do Říma. Při této cestě došlo k církevní události, na základě které se po celém světě slaví svátek Corpus Domini, tedy křesťanský svátek Božího těla.• Při cestě do Říma či návratu z něj zastavil v Bolseně, kde údajně vyslovil pochybnost o skutečné přítomnosti Krista ve svátosti oltářní. Když pak sloužil mši v bolsenském kostele sv. Kristiny, odehrál se zázrak.• Po požehnání, jímž se hostie mění v Tělo Páně, se zalila krví a kapky padaly na oltář i dlažbu.• Slavnost Corpus Domini (Slavnost Těla a Krve Páně) se slaví po celém světě každý rok vždy šedesát dnů po Velikonocích.• Tato křesťanská tradice má počátky v Itálii, v roce 1263 byla rozšířena papežem Urbanem IV. na křesťany v Evropě. e název mezinárodní štafety, která v neděli v 8 hodin ráno vyběhla od Staroměstské radnice v Praze. Skončí až v italském městě Orvieto. Štafeta vede po stopách českého kněze Petra, který se roku 1263 vydal z Prahy až do Říma.

Řidiči, na dlouhou cestu si pozvěte kamaráda

Tábor – Vysoké letní teploty vítají provozovatelé koupališť či prodejci zmrzliny. Hasiči, záchranáři ani řidiči je rádi nemají. Ne každý organismus totiž dobře snáší teploty odpovídající tropům. A navíc se zvyšuje riziko požárů.

Chatu přivalili zpět na kuláčích

Tábor – Povodně se minulý rok v červnu nevyhnuly ani zahrádkářské osadě u Malého Jordánu. Majitelé rekreačních objektů a zahrádek mohli jen ze silnice pozorovat, jak voda pohlcuje to, na čem se předtím tak nadřeli. Drala se přes hráz, parkoviště i místní komunikaci.

Návštěvníci si vyzkoušeli speciální brýle

Tábor - Desítky návštěvníků přilákal v sobotu Den BESIPu, který se konal v sobotu na parkovišti před táborským zimním stadionem.

OBRAZEM: Zlukov se bavil dřevorubeckou show

Zlukov - Zlukovští v sobotu pořádat druhé slavnosti, při nichž se setkali nejen rodáci, ale také přátelé obce

Výročí tratě připomenou až v září

Veselí nad Lužnicí - Trať z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic v tichosti oslavila 140. narozeniny

Od povodní stále žije v karavanu na zahradě

Rataje/ Stádlec – Metr sedmdesát. Na takovou výšku vystoupala loni hladina říčky Smutná v Ratajích. Obec dokáže rozdělit na tři díly.

Krojovaný průvod zaplnil soběslavské náměstí

Soběslav – Už 85. narozeniny si v sobotu připomněla soběslavská obec baráčníků. Své výročí oslavili s celým městem.

V Přehořově hasiči nevymřou. Už zacvičují dětské členy

Přehořov – Přehořovští dobrovolní hasiči mohou klidně spát. Už se nemusí bát o budoucnost sboru, protože letos se podařilo založit družstvo dětí. Už má čtrnáct členů.

Víkend pobaví slavnostmi, divadlem i hasičskou soutěží

Táborsko – Kulturní akce odstartují rybářskou soutěží. Poté je vystřídají hasiči, muzejní prohlídka, ale také setkání motorkářů, rodáků v Myslkovicích i divadelní představení.

Přijďte fandit, Bechyní poběží štafeta až do Itálie

Bechyně – Štafetový běh z Prahy do italského města Orvieto, se zastaví i v Bechyni před radnicí. Letos se koná osmý ročník a ve městě nad Lužnicí má třetí zastávku.

Mladíka, který si chtěl sáhnout na život, vypátrala policie včas

Bechyně – Třiadvacetiletého mladíka z Bechyně, který si chtěl podle všeho sáhnout na svůj život, se podařilo zachránit. Jak uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek, už v úterý se na jeho bechyňské kolegy obrátil místní občan s naléhavou prosbou.

Fanoušci se honili se strážníky

Tábor - Tři fotbaloví fanoušciz Českých Budějovic měli ve středu oplétačky s táborskými strážníky. Když večer krátce po půlnoci navštívili bar v Palackého ulici, využili krátké nepřítomnosti číšníka a utekli z provozovny bez zaplacení útraty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení